Jassu (Γεια σου), Servus, Hello!
Δεδομένου ότι πολλοί από τους επισκέπτες μας προέρχονται από την Αυστρία και τη Γερμανία -κάποιοι ακόμη και εξαιτίας μας- και δεν έχουμε βιώσει ακόμη κανέναν που να μην ήταν έστω και λίγο ενθουσιασμένος, θα θέλαμε να συστηθούμε εκ μέρους μας.
Σε κάποιο βαθμό, είμαστε κάτι σαν αυστριακή πορεία, τουλάχιστον ως προς τις ρίζες μας.
Μπορείτε να μας βρείτε στην Κρήτη. Στα νοτιοδυτικά. Στα βουνά πάνω από την Παλαιόχωρα. Κοντά στο μικρό χωριό Ανυδρί.
Ένα μικρό, με αγάπη συντηρημένο τρισδιάστατο γήπεδο με 20 σταθμούς, το οποίο είναι πολύ εύκολο με την πρώτη ματιά.
Είναι σίγουρα κατάλληλο για αρχάριους και σίγουρα έχει τις δυσκολίες του για έμπειρους σκοπευτές.
Βουνά, πέτρες, πρόβατα, κατσίκες ... τα έχετε όλα αυτά. Αλλά ... Οι ελιές, το ψωμί της μαϊμούς κατευθείαν από το δέντρο ως σνακ για το διάλειμμα, ο ελληνικός ήλιος και η θέα στη θάλασσα είναι ίσως αρκετά μοναδικά σε αυτή τη μορφή.
Έχουμε καλά τόξα και εξοπλισμό για σχεδόν κάθε γούστο, μέγεθος και δύναμη.
Αν μείνετε περισσότερο στην περιοχή και φέρετε τον δικό σας εξοπλισμό, κανένα πρόβλημα (εξαίρεση: όχι σύνθετο, συγγνώμη). Οι αρχάριοι όλων των ηλικιών λαμβάνουν λεπτομερή εκπαίδευση μέχρι να είναι έτοιμοι για το μάθημα.
Ως έμπειροι εκπαιδευτές, έχουμε επίσης καλές συμβουλές για τους "παλιούς γνώστες", αν τις θέλετε και μόνο αν τις θέλετε.
Αν έρχεστε "μόνο" και έχετε ανοσία στο άθλημα και εσείς, διαθέτουμε ένα σκιερό, ζεστό σημείο με υπέροχη θέα για να συντομεύσετε τον χρόνο αναμονής, ή μια ωραία μικρή βόλτα με τους σκοπευτές και μαζί με αυτήν αλλάζει η υπέροχη θέα του φαραγγιού, των βουνών και της θάλασσας.
Απολαύστε την ηρεμία και την ησυχία της μικρής μας όασης, την ομορφιά του αθλητισμού, της φύσης και του τοπίου, μια καλή κουβέντα και ένα ή δύο κρύα ποτά μαζί μας.
Ανυπομονούμε να σας δούμε!
Kirsten και Susanne
![Home](/wp-content/uploads/2021/07/foto-fb.jpg)
![Home](/wp-content/uploads/2022/04/baer_orange.png)
![Home](/wp-content/uploads/2022/04/fuchs_orange.png)
![Home](/wp-content/uploads/2022/04/reh_orange.png)
![Home](/wp-content/uploads/2022/04/hirsch_orange.png)
Τοξοβολία 3D
Η σκοποβολή σε φιγούρες ζώων από αφρό, συνήθως σε μια πίστα με τόξο, ονομάζεται σκοποβολή 3D. "3D" επειδή και οι στόχοι είναι τρισδιάστατοι, αλλά και οι βολές δεν είναι μόνο σε επίπεδο πεδίο, αλλά και πάνω και κάτω. Η τρισδιάστατη σκοποβολή προσομοιάζει στο κυνήγι, αλλά κανένα ζώο δεν βλάπτεται. Η κατάσταση βασίζεται όσο το δυνατόν περισσότερο στο μοντέλο του κυνηγιού.
![Home](/wp-content/uploads/2021/09/3d-bgs-klein.jpg)
Τι λένε οι άλλοι;
![Lital Yardeni Bernstein Lital Yardeni Bernstein](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Alison Hatz Alison Hatz](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Maria Wagner Maria Wagner](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Aline Kiefer Aline Kiefer](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Patrick Jeitz Patrick Jeitz](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Martina Helmers Martina Helmers](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Matthias Hoss Matthias Hoss](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Sory Tarnosche Sory Tarnosche](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Ti Bo Ti Bo](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Tina Furrer Tina Furrer](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Philipp Koerblein Philipp Koerblein](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Michael Oskar Sinnerbrink Michael Oskar Sinnerbrink](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Jan Stolterfoht Jan Stolterfoht](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Bode Zhang Bode Zhang](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Jordan Max Jordan Max](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Alyda Winter-Kuitert Alyda Winter-Kuitert](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Konstantinos Vardalakis Konstantinos Vardalakis](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Anke Schmidt Anke Schmidt](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Thibault Rousselle Thibault Rousselle](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Mart Luide Mart Luide](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Niko Steffens Niko Steffens](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Claudia Scholz Claudia Scholz](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Kartara Schmitz Kartara Schmitz](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Christian Schmuck Christian Schmuck](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Brigitte Wölfelschneider Brigitte Wölfelschneider](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Monika Schreder Monika Schreder](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Daniela Kamm Daniela Kamm](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Marion Kampmann Marion Kampmann](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Mette Volmer Mette Volmer](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Roland Leimer Roland Leimer](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Giorgos Fantousis Giorgos Fantousis](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Eva Claudia Eva Claudia](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Sigi Wo Sigi Wo](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Günter Zipfelmayer Günter Zipfelmayer](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Smaragda Sokratia Smaragda Sokratia](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Δέσποινα Πολλαναγνωστάκη Δέσποινα Πολλαναγνωστάκη](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Alaina Zipp Alaina Zipp](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Heike Drakakis Heike Drakakis](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Gabriele Brosenbauer-Dolin Gabriele Brosenbauer-Dolin](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Thomas Moosmayr Thomas Moosmayr](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
![Eveline Dirkse Eveline Dirkse](https://parkotoxovoliasartemis.com/wp-content/plugins/fb-reviews-widget/static/img/avatar.png)
Επικοινωνία
Parko Toxovolias Artemis Archery
Kirsten Degenhardt-Schmolly
Parko Toxovolias Artemis
TK 73001 Chania Paleochora Anidri
+43 (0) 660 444 066 4
![Home](/wp-content/uploads/2021/09/kontakt.jpg)